Projemizin uygulama yeri olarak İstanbul ve Gaziantep belirlenmiştir. Hedef kitlemiz, faaliyetlerimizle ayrı ayrı açıklanacak olmakla birlikte, genel olarak tüm etkinliklerimizin hedef kitlesi Dernek üyelerimiz, eğitim verilecek TASEV/Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı eğitmenlerinden 3 kişi ile moda ve tasarımla ilgili gruplar ve ayakkabı ustaları (takriben 10 kişi) ve tüm halktır.

Ana faaliyetlerimizi destekler nitelikte hedef kitlelerimiz şöyledir:

“Gaziantep Yemenisi Ayakkabı Ustaları El Veriyor Kısa Filmi” çekiminde, yemenicilik ustalarının eğitim verdiği atölye çalışmalarında, TASEV/Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı eğitmenlerinden 3 kişi ile moda ve tasarımla ilgili gruplar ve ayakkabı ustaları (takriben 10 kişi) ve Gaziantep kültürüne ilgi duyan akademisyenler ile kısa filmin proje ürünü olarak derneğimiz web sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yayınlanacak olması nedeniyle ilgilenen tüm vatandaşlarımız hedef kitlemizdir.

Atölye çalışmaları faaliyetimiz kapsamında ise, TASEV/Türkiye Ayakkabı Sektörü Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı eğitmenlerinden 3 kişi ile moda ve tasarımla ilgili gruplar ve ayakkabı ustalarından (takriben 10 kişi) oluşan grup özel hedef kitlemizdir.

“Yemenimi Nasıl Dünya Markası Yaparım Fikir Yarışması” düzenlenmesi faaliyetimiz kapsamında da; üniversitelerin moda tasarımı, işletme ve iletişim bölümlerinde okuyan öğrenciler, akademisyenler ve yemenicilikle uğraşan Gaziantepliler hedef kitlemizi oluşturmaktadır.

Projemiz kapsamında yürütülen bu çalışmaların ürünleri olarak, İstanbul’da kısa filmimizin tanıtımı, “Yemenimi Nasıl Dünya Markası Yaparım Fikir Yarışması Ödül Töreni” ve “Gaziantep Yemenisi Sergisi” faaliyetlerimizde ise hedef kitlemiz; Türk halk kültürü ve Gaziantep kültürüyle, ayakkabıcılıkla ilgilenen gruplardır. Bu sonuç faaliyetimize İstanbul ve Gaziantep’in protokolü, ilgili akademisyenler ve meslek kuruluşu temsilcileri de davet edilecek ve böylece Projemiz geniş kitlelere duyurulmuş ve Gaziantep yemeniciliğinin önemi vurgulanmış olacaktır.